Avustralya’da Daimi Oturma Vizesi Elde Etmek İçin 10 Önemli Neden?

Avustralya’da Daimi Oturma Vizesi Elde Etmek İçin 10 Önemli Neden?

İngilizcede "Permanent Residency" olarak adlandırılan Daimi Oturma İzni vizelerinin size ne gibi avantajlar sağladığını öğrenmek ister miydiniz?

Daimi İkametgah diğer adıyla Daimi Oturma İzni  Vizesi olarak adlandırılan Avustralya Göçmenlik Vizeleri, bu vizeye sahip olan kişilere Avustralya’da hayat boyu yaşama ve çalışma hakkı sunmaktadır. İngilizcede “Permanent Residency” olarak adlandırılan Daimi Oturma İzni vizelerinin size ne gibi avantajlar sağladığını öğrenmek ister miydiniz?

Göçmenlik vizelerinin Avantajları?

1. Hayat Boyu Yaşam Hakkı. Daimi Oturma İzni Vizeleri, kişilere Avustralya’da hayat boyu yaşama hakkı sunar.

2. Sınırsız Avustralya’ya Giriş-Çıkış Hakkı. Daimi Oturma İzni Vizesine sahip kişiler, Avustralya’ya giriş çıkışlarında hiçbir sınırlamayla karşılaşmayacaklardır.

3. Avustralya Vatandaşlığına Başvuru Hakkı. Belli kriterlerin yerine getirilmesi durumunda, Daimi Oturma Vizelerine sahip kişiler Avustralya Vatandaşlığına başvurabilme hakkını elde ederler.

4. İstenilen Yerde Çalışma ve İş Kurma Hakkı. Daimi Oturma Vizesine sahip kişiler, Avustralya sınırları içerisinde istedikleri eyalette çalışma ve iş kurma hakkına sahiplerdir.

5. Sosyal Hak ve Güvencelerde Eşitlik. Daimi Oturma Vizesine sahip kişiler, Avustralya Vatandaşlarıyla aynı sosyal güvenlik ve çalışma güvencelerine sahiplerdir. Oturma izninin alındıktan sonra aralıksız 2 yıl Avustralya’da yaşamış kişiler, diğer tüm Avustralya Vatandaşları gibi Sosyal Güvenlik ve İşsizlik Maaşından yararlanma hakkı elde ederler.

6. Ücretsiz Sağlık Hizmetleri. Daimi Oturma Vizesine sahip kişiler, bu vizeyi elde ettikten sonra ilk günden itibaren, Avustralya Devleti’nin sunduğu ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkı elde ederler.

7. Avustralya Vatandaşı Çocuklar. Daimi Oturma Vizesine sahip ailelerin Avustralya sınırları içerisinde doğan çocukları,  Avustralya Vatandaşı olarak doğarlar.

8. Eğitim Özgürlüğü ve Eğitim Haklarında Eşitlik. Avustralya’da Daimi Oturma Vizesine sahip kişiler, istedikleri konuda, devletin sunduğu Özel Eğitim Kredilerinden faydalanarak öğrenim görme hakkına sahip olurlar.

9. Yakın Akrabalara Sponsor Olma Hakkı. Daimi Vize Sahipleri, Avustralya’ya gelip yerleşmek isteyen yakın akrabalarına sponsorluk yapma hakkına sahiptir.

10. Çocuklar İçin Eşit Eğitim Hakları. Daimi Vizesi ile Avustralya’ya göç eden ailelerin çocukları (çocuklar Avustralya’da doğmamış olsa da) Avustralya Vatandaşı ailelerin çocuklarıyla eğitim anlamında aynı haklara sahiptir ve varsa aynı eğitim ücretlerini ödeyerek öğrenim hayatlarını sürdürebilmektedir.

UNUTMAYINIZ! Daimi Oturma Vizeleri ilk verildikleri tarih itibariyle 5 yıl geçerliliğe sahiptir. 5 yıl sonunda ülkeye giriş çıkış yapabilmek için daimi oturma izninizi uzatmanız gerekmektedir. 5 yıldan daha uzun süre Avustralya dışında yaşamanız durumunda, Daimi Oturma Vizeniz geçerliliğini yitirebilir.

Daimi Oturma Vizeleri ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen sitemizde yer alan DAİMİ VİZELER bölümünü inceleyiniz.