Avustralaya’da Eğitim Görmek için 10 Neden

1 – YÜKSEK EĞİTİM STANDARTI
Yüksek Eğitim ve meslek edinme kursları uluslararası tanınmaktadır ve mezuniyet diploma ve sertifikalari dünyanın heryerinde geçerlidir.
Eğitim standartları devlet tarafından çıkarılmış kanun ve yasalarca sürekli denetlenmektedır. Ayrıca uluslararası öğrencilerin haklarını koruyan kanunlar çıkarılmıştır.

 

2 – EKONOMİK EĞİTİM

Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında okul ücretleri ve yaşam giderleri çok düşüktür.
Aynı zamanda Türkiye’deki bir çok özel üniversiteden daha da ucuzdur. Bu nedenlede Avustralya’da üniversite eğitimi son yıllarda Türk öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. So 3 yıldır Avustralya’ya okumaya giden Türk öğrencilerin sayıları %300 oranında artmıştır!

3 aylık dil kursları : 2000A$’dan , Üniversiteler yıllığı: 11.000 A$’ dan başlamaktadır.

 

 

3 – KISA SÜREDE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI FIRSATI

Bazı üniversite bölümleri 3 yıllıktır bu nedenle öğrenim masrafınız da %25 azalmaktadır.
Yine bazı üniversitlerin yıl içerisinde 3 dönemi mevcttur;yılda 2 yerine 3 sömestr ders alarak eğitim sürenizi 2,5 yıla inderebilirsiniz.

4-EĞİTİMİNİZE DEVAM EDERKEN ÇALIŞMA İZNİ

Öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Tatil dönemlerinde ise tam gün çalışma izni verilir. Bu çalışma izni sayesinde dilediğiniz yerde çalışma imkanına sahipsiniztir.

 

 

 

 

 

 

5 – GÜVENLİ ORTAM

Avustralya uzun yıllardır siyasi istikrarın olduğu, suç oranın çok düşük seviyelerde bulunduğu dünyanın en güvenlikli ülkelerinin başında gelmektedir. Sydney ve Melbourne güvenlik, sosyal uyum, insan hakları, gündelik yaşam giderleri ve çevreye duyarlılık kriterleri açısından son yıllarda sürekli olarak dünyanın ilk 10 şehri arasında yer almayı başarmaktadır

6 – ÖĞRENCİLER İÇİN TANINAN GÖÇ HAKKI

1994 Göç Yönetmeliğine göre yurt dışından gelen ve Avustralya’da üniversite veya meslek programı eğitimlerini başarı ile tamalayan ve diğer bazı kriterleri karşılayan öğrencilere vasıflı göçmen katagorisi altında göçmenlik başvurusu yapmalarına hak verilmiştir.

(LÜTFEN DİKKAT! Her öğrencinin başvurusu kabul edilecek anlamına gelmez. Detaylı bilgi için yetkili sertifikalı göçmen danışmanlarına başvurunuz)

7 – PROGRAM ÇEŞİTLİLİĞİ

Meslek okullarında 300 den fazla farklı alanda eğitim görme olanığınız mevcuttur.

8 – ÜNİVERSİTEYE BAŞLAMAK İÇİN ÇEŞİTLİ SEÇENEKLER

Lise not ortalaması ünivesitye giriş için yeterli DEĞİL Mİ ?
Avustralya’da meslek okullarındaki diploma programları veya üniversitelerin bünyesindeki hazırlık senesi öğrenciye üniversiteye geçiş imkanı sağlamaktadır.

9 – ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK

Biliyormuydunuz her 4 Avustralyalı’dan biri ve ya ebeveyleri yurtdışında doğmuştur?
Ülkede 100 farklı etnik grup yaşamaktadır. Bu nedenle çok kültürlü bir ortam mevcuttur ve tüm bu etnik gruplar uyum içinde yaşamaktadır.
Okullarda öğretmenler uluslararası öğrencilere ders vermeye alışıktır ve öğrencilerin kültülerine saygı duyarlar. Avustralya ırkçılığın en az hissedildiği ülkedir.

 

 

10 – YÜKSEK HAYAT STANDARTI

Avustralya

– ilginç doğası; Şehir merkezlerindeki tertemiz plajları, yağmur ormanları ile
– yaşamaya son derece elverişli ılıman iklim koşulları
– dost canlısı sıcak insanlarıyla
– modern şehircilik anlayışı
– gelişmiş sağlık ve sosyal hizmetleriyle
– yüksek hayat standartı ve sunduğu güvenli ortam ile zevkle eğitim görebileceğiniz dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındadır.