DAİMİ VİZE NEDİR?

Daimi Vizeler, diğer adıyla “oturma izni” (permanent residency) kişiye Avustralya’da hayat boyu yaşama hakkı tanıyan göçmenlik kategorisindeki vizelerdir.

Daimi Vize’ye sahip kişiler Avustralya’lı bir vatandaşın sahip olduğu bir çok hak’a sahiptirler.

KİMLER DAİMİ OTURMA İZNİNE BAŞVURABİLİR?

Aşağıda belirtilen vize kategorilerindeki kriterlere uygunluğu olan kişiler Daimi Oturma İznine yani Göçmenliğe başvurabilir.

DAİMİ VİZE ÇEŞİTLERİ 5 ANA KATEGORİDE TOPLANMIŞTIR

 • Aile ve Eş Vizeleri
  Avustralya’da yaşayan eş, nişanlı, aile bireylerinin sponsor olması durumunda elde edilen vizelerdir. Bu kategori altında 2012 Temmuz- 2013 Temmuz döneminde 60.185  kişiye Daimi Vize verilecektir.
 • İş Veren Sponsorluğunda Alınan Vizeler
  Avustralyalı iş verenler tarafından çalışması için sponsor edilen kişilere verilen vizelerdir. Bu kategori altında 2012 Temmuz- 2013 Temmuz döneminde  47.250 kişiye daimi vize verilecektir.
 • İş Kurma Vizesi
  Başarılı yöneticilerin Avustralya’da iş kurmasına olanak veren vizeleridir. Bu kategori altında 2012 Temmuz- 2013 Temmuz döneminde 7600 iş adamına daimi vize verilecektir.
 • Kalifiye Eleman Vizeleri
  Ülke ekonomisine faydalı olacak kalifiye kişilere verilen Daimi Oturma Vizeleridir. Bu kategori altında 2012 Temmuz- 2013 Temmuz döneminde 74.400 kişiye Daimi Vize verilecektir (Özel Yetenek Vizeleri dahil). Eğer kendilerine Avustralya’da sponsor olabilecek bir işveren yok ise kalifiye elemanların en çok başvurduğu vize bu kategorideki vizelerdir.

FİRMAMIZ TÜM BU VİZE TÜRLERİ İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEKTE (mülteci vizeleri hariç)