Hizmetlerimiz

“Avustralya’da Yaşam” Avustralya’da yaşamayı planlayan, Avustralya’da oturma ve çalışma hakkı sunan daimi vizelere (göçmenliğe) başvurmak isteyen kişilere “profesyonel göçmen danışmanlığı” hizmeti sunmak amacıyla kurulmuştur.

“Avustralya’da Yaşam” olarak Avustralya’ya göçmenlik için başvuru yapmaya karar veren kişilerin öz geçmiş ve kariyerlerini, profesyonel göçmenlik danışmanlığı kriterleri çerçevesinde inceleyerek, kişinin nitelilk ve durumuna en uygun göçmenlik vize türlerini başvuru için belirlemekteyiz.

Göçmenlik Danışmanlığı Hizmet Aşamaları

1. Ön Değerlendirme

Talebiniz doğrultusunda öncelikle bir “Ön Değerlendirme Formu” iletilmektedir.
Mevcut  durum ve özgeçmiş özelliklerinize  ilişkin en uygun vize seçeneklerinin belirlenebilmesi için dolduracağınız “Ön Değerlendirme Formu” Avustralya Devletinin Kayıtlı Resmi Göçmen Danışmanı olarak tanıdığı Betül Yıldırım tarafından değerlendirilir.
Söz konusu Formun değerlendirilmesi sonucunda tarafınıza durumunuza uygun vize opsiyonlarınızı içeren özet bir rapor sunulmaktadır: Rapor detayları ve olası vize opsiyonlarınız, yüzyüze ya da telefon aracılığıyla tarafınıza iletilecektir.Başvuru seçeneklerinize ve duyacağınız profesyonel yardım ihtiyacına bağlı olarak danışmanlık ücreti seçenekleriniz sizinle paylaşılır.

2. Başvuru İşlemi ve Takibi

Ön değerlendirme neticesinde, başvurabileceğiniz bir vize kategorisinin varolması durumunda, talebiniz doğrultusunda göçmenliğe başvuru işlemleriniz sizin adınıza eksiksiz olarak gerçekleştirilir.

  • Vize başvurunuzun hazırlanması.
  • Gerekli resmi evrakların doldurulması ve takibi.
  • Kalifiye Göçmenlik kategorilerindeki vizeler için “Meslek Değerlendirme” dosyanızın hazırlanması
  • Başvuru dosyanız için sunulması gereken başvuru belgeleri listesinin hazırlanması.
  • Başvuru dosyanız için ön yazı hazırlanması
  • Başvuru dosyanız değerlendirilirken Avustralya ile gerekli yazışmaların takibi.
  • Tüm başvuru sürecinde gereksinim duyacağınız tam kapsamlı danışmanlık hizmeti verilmesi.
  • Başvuru sonrasında ortaya çıkabilecek olası kanun değişikliklerinde bilgilendirme yapılması ve gerekmesi durumunda olası ilave tedbirlerin alınması için bilgilendirmede bulunmak.

3. Başvuru Evraklarınızın Tasdiklenmesinde Tasarruf İmkanı

Avustralya’da Kayıtlı Göçmen Danışmanlığı Hizmeti Verebilen (MARA onaylı) danışmanların, Avustralya’ya Göçmenlik değerlendirmesi için sunacağınız belgeleri resmi olarak tasdik etme yetkisine sahip olduğunu biliyor muydunuz?
Kısaca noterde yaptırmanız gereken ve ücretli olan tasdik işlemlerinin tümünü ücretsiz olarak yapma yetkisine sahibiz.

Göçmenlik başvurunuz sırasında sunacağınız onlarca orjinal belgenin tasdiklenmesi esnasında katlanacağınız maliyetler ” Avustralya’da Yaşam” aracılığıyla gerçekleştireceğiniz vize başvurularında ortadan kalkacaktır.

4. Avustralya’da Kuracağınız Yeni Hayatınız ile İlgili Güncel Pratik Bilgilerin Paylaşılması

Avustralya’ya yerleşme sürecinizde hayatınızı kolaylaştıracak her türlü güncel ve pratik bilgi talebiniz doğrultusunda sizinle tarafımızca paylaşılacaktır.
Ev eşyalarının taşınması, yerleşilecek bölge seçimi, banka hesabı açmak, sağlık sistemi, iş kurmak, ev kiralamak ve benzeri konularda Türkiye’den çok  farklı bir sisteme sahip olan Avustralya’da yeni bir hayata başlarken danışmanlarımız yanınızda olacaktır.

DİĞER DANIŞMANLIK FİRMALARINDAN FARKIMIZ

“Avustralya’da Yaşam”ın, Türkiye’de “göçmen danışmanlığı hizmeti” veren diğer kişi ve kuruluşlardan en önemli farkı, Firmanın kurucusu ve danışmanlık hizmetlerini bizzat sunmakta olan Betül Ebru Yıldırım’ın Türkiye’de sürekli ikamet eden ilk “Resmi Göçmen Danışmanı” olmasıdır.

Avustralya Devletinin göçmenlikle ilgili resmi internet sitesinde –  www.mara.gov.au, dünyanın her ülkesinde  faaliyet gösteren resmi göçmen danışmanlarının en güncel ve eksiksiz listesine ulaşabilirsiniz.

Betül Ebru Yıldırım, Avustralya’da yaşamak isteyenlere göçmenlik danışmanlığı hizmeti sunmak üzere 2010 yılının Ocak ayında Türkiye’ye geri dönmüştür.

Avustralya’ya Göçmen Olarak Gitmek İçin Opsiyonlarınız Nedir Merak Ediyor Musunuz ?

Avustralya, her yıl 100.000’i aşkın insana, göçmen statüsüyle topraklarında yaşama hakkı sağlamaktadır.

Kuruluşundan bu yana göçmen talebi sürekli artan Avustralya’da, birbirinden son derece farklı kriterlere bağlı çok sayıda vize türü ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulmuştur. Bu vizelere başvuru prosedürleri ise gün geçtikçe daha detaylı ve karmaşık bir yapıya sahip olmuş ve uzmanlık gerektiren bir yapıya bürünmüştür.
Bazı göçmenlik vizeleri için başvuru prosedürleri son derece detaylı ve karmaşık olabilirken, bazıları için ise sadece doğru yönlendirme yeterli olabilmektedir:
“Avustralya’da Yaşam” olarak göçmenlik vizesi başvurunuz ile ilgili tüm stresinizi üzerinizden alarak, vize başvuru sürecinizin her aşamasında profesyonel göçmenlik danışmanlığı hizmetlerimizle yanınızda olmayı amaçlamaktayız.