Şanslı Ülke Avustralya

Avustralya’da İş kurmak ve Çalışmak Neden Cazip?

Sahip olduğu yüksek hayat standartı, ılıman iklimi, sahil kentlerinde yılın her dönemi eksik olmayan güneşi, arkadaş canlısı ve pozitif insanları ile yaşanılası bir ülke Avustralya.

Sahip olduğu çok kültürlülük, sağlam-stabil ekonomisi ve sunduğu yüksek gelir elde etme imkanları, dünya kalitesindeki eğtim sistemi, mükemmel sağlık hizmetleri, güvenli ve barışçıl ortam Avustralya’yı yaşanılacak ideal ülkeler arasında ön sıralara çıkaran diğer özelliklerdir.

Çocuk sahibi olan ya da olmayı düşünen çiftler için ise Ülke çocukların yetiştirilmesi için belki de dünyadaki en uygun yaşam koşullarını ailelere sunuyor.

Bu bölüm Avustralya’da iş kurmak, yatırım yapmak isteyen veya Avustralya’da çalışmayı planlayanlar için iki farklı bölümde hazırlanmıştır.

Avustralya’da Çalışmak

Dünya’daki ekonomik krize rağmen Avustralya’da işsizlik Temmuz 2010 itibari ile % 5 seviyesindedir. Hala göçmenler için yaklaşık 180 meslek grubunda çok açık pozisyon mevcuttur. Avustralya özellikle mühendisler, doktorlar, ITler, muhasebeciler için sahip olduğu iş imkanları ve firmaların sunduğu cazip olanaklar bakımından en çok göç edilen ülkelerin başında gelmektedir.Temmuz 2010- Temmuz 2011 döneminde bu elaman açığını kapamak için yaklaşık 61.700 kalifiye elemana daimi vize verilecektir.

Avustralya’da İş Kurmak

Avustralaya devleti geçmişi başarılı ve belli bir kapitali olan iş adamlarını ve yatırımcıları daimi vize almaları için teşvik etmektedir.

Ülkenin sunduğu yüksek hayat kalitesi yanında stabil ekonomisi ve yerinde başarılı ekonomik politikası, girişimciler için sunulan teşvikler ve sunduğu kaliteli işci gücü iş kurmak için burayı daha da cazip hale getiriyor.