Referanslarımız

Ad Soyad: Adnan K.

Vize Türü: Eş Vizesi

Vize Onay Süres: 4 Ay

İlk konuşmadan itibaren profesyonel tutumu ve bilgi birikimi ile her Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Adnan-Kaya-146x146.jpg yardımcı olan ve bu sürecin sorunsuz bir şekilde, başvuru sonrasında beklenen süreden daha önce çıkan vize bizleri çok mutlu etti. Oğlumuz ve gelinimiz eş vizesi başvuru öncesinde detaylı araştırmalar sonucu olumlu tavsiyeler üstüne Ebru Betül hanımla irtibata geçtiler. İlk konuşmadan itibaren profesyonel tutumu ve bilgi birikimi ile her adımda yardımcı olan ve bu sürecin sorunsuz bir şekilde, başvuru sonrasında beklenen süreden daha önce çıkan vize bizleri çok mutlu etti.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


Eş Vizesi-Anıl Ç.

Eş Vizesi

Eş vizesine başvuru yapmadan önce uzun bir araştırma sürecimiz oldu. Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Anıl-Çetli.jpgKendi başvurumuzu yapmak mı, yoksa bir ajans ile ilerlemek mi sorularının kafamızda uçuştuğu sırada ‘Avustralya’da Yaşam’ sitesi ilgimizi çekti. İlk kontrol ettiğimiz kriter MARA’ya kayıtlarının olup olmamasıydı. MARA’nın resmi sitesinden bilgilerini kontrol ettikten sonra hemen kendileriyle iletişime geçtik. Başvuru sürecinin ve evrak toplama sürecinin uzun olduğunu biliyorduk. Betül Hanım, ön görüşmede

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image1.jpegBetül Hanım ve Ekibine Teşekkürler

Kendilerinden önce farklı yerlerle de görüştüm ancak Ebru Betül Yıldırım ile çalışmaya karar verdim ve sürece başladığımızda çok doğru bir karar verdiğimi anladım

Referans Yazsının devamı için tıklayın.


KORKU FİLMİNDEN GÜLEREK ÇIKMAK…

Belgelerimizi Betül Hanım’ın yönlendirmesi ile hızla tamamladı süreçte beni en çok etkileyen şey Betül Hanım’ın belgelerimi düzeltme talepleri oldu. Zaman darlığına karşın her şeyin mükemmel olması için son derece hızlı geri bildirimlerde bulunuyor, son derece titiz davranıyor, belirttiği sürelerde denkliğim ve eyalet sponsorluğum hızla onaylandı ve hemen vize başvurumu yapabildik. Kesinlikle belgelerin doğru hazırlanıp sunulmuş olmasının sonucuydu bunlar.

Referans Yazısının Devamı için Tıklayın.


AD SOYAD: Hasan & Karina Dalgıç

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi

Ancak araştırdıkça kafamız iyice karıştı çünkü başvuru süreci çok çetrefilli ve hata affetmeyen doğası sebebiyle bize korkutucu geldi. Bu durumla karşılaşınca internette bu konuda göçmen danışmanlığı veren firmaları aradım ve Avustralyada Yaşam firmasından Betül Hanıma ulaştık.
Ne kadar doğru bir karar almışız gerçekten çünkü kafam çok rahat bir şekilde Betül Hanım ne derse sadece onu yaptım başka da bir şey düşünmedim. Çünkü zaten ön değerlendirme sonunda göçmenlik vizesi davetiyesi alabilme şansınız olup olmadığıyla ilgili çok transparan bir rapor veriliyor. Yani baştan şansınız yok ise Betül Hanım bunu size söylüyor, kesinlikle her şey toz pembe gibi pazarlanmıyor.

Referans Yazısının Devamı için Tıklayın.


AD SOYAD: Kübra Konuk

VİZE TÜRÜ: Eş Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 11 Ay

MARA’ya kayıtlı olmanız sizi seçmemizde etkili oldu ve süreçte de doğru karar verdiğimizi gördük. Ticari kaygı gütmeden, her şeyi açık ve net olarak en baştan bize söyleyip, olabilecek her türlü gelişme için bizi önceden uyardınız, hep açık sözlü oldunuz. Süreç boyunca bize olan yaklaşımınız, stresli-sinirli bekleyişimiz boyunca bize gösterdiğiniz tutum hep çok profesyoneldi.

Referans Yazısının Devamı için Tıklayın.


AD- SOYAD:M.M.A

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizeleri

VİZE ONAY SÜRESİ:7 Ay

MESLEK: Bilişim (ICT Business Analyst)

ÜNİVERSİTE: ODTU

“Göçmen Danışmanlığı” mesleğini düzenleyen ve yöneten Avustralya’daki tek yetkili kuruluş olan MARA’ya kayıtlı olarak uzun bir süredir göçmen danışmanlığını yürüten Betül Hanım ve ekibi sürecin en başından itibaren tüm mail ve telefonlarımıza kısa sürede dönüş yaparak bizleri sürecin her aşaması hakkında bilgilendirdiler ve önümüzü net görmemizi sağladılar. Nitelikli göçmenlik vizesi oldukça karmaşık ve sıkı takip gerektiren, vakit alan bir süreç. Göçmenlik kanunları mevzuatındaki yeniliklere hakim olmanın yanı sıra uygulamalar hakkında da tecrübe sahibi olmak,

Referans Yazısının Devamı için Tıklayın.


AD SOYAD: Arda Öztürk

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 2 Ay

MESLEK: Yazılım Mühendisi

ÜNİVERSİTE: Gazi Üniversitesi

Bu yüzden Avustralya’ya göçmenlik başvurusunda Betül Hanım ile çalışmaya karar verdim. Şunu söylemem lazım, daha ilk görüşmeden itibaren karşınızdaki insanların süreçlere ne kadar hakim ve profesyonel olduğunu anlıyorsunuz. Danışmanımın proaktif yaklaşımı sayesinde bir çok sıkıntı daha yaşanmadan önlenmiş oldu. Vize onaylanma süreleri 8 ay olarak belirtilirken benim vizem iki ay içerisinde sonuçlandı. Ayrıca danışmanımın samimi tutumu, size bu işin sizin için aslında ne kadar önemli olduğunu anladıklarını ve buna değer verdiklerini hissettiriyor.

Referans Yazısının Devamı için Tıklayın


AD SOYAD: C.K & B.U

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenli

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 6 ay

MESLEK: Mimar

ÜNİVERSİTE: Yıldız Teknik Üniversitesi

O noktada Betul hanım ve ekibine danışmak verdiğimiz en doğru karardı. En başta, kişiye özel hazırladıkları rapor sayesinde vize alma şansımızın olup olmadığını bildirmeleri ve buna göre sürece başlanması bence herkes açısından müthiş rahatlatıcı bir adım. Çünkü hem maddi hem manevi anlamda zorlukları olan ve risk almak istemeyeceğiniz bir vize süreci var. O nedenle, Betul hanım vize sürecini başlatmakta bir sakınca görmüyorsa sonrasını fazla düşünmeyin, sadece üzerinize düşeni yapın derim.

Referans Yazısının Devamı için Tıklayın.


AD SOYAD: Eren Anlar

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik 

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 4 Ay

MESLEK: Makine Mühendisi

ÜNİVERSİTE: University of Michigan

Betül Hanım’ın yaklaşımı, sorularıma net cevap alabilmem beni memnun etti. Kendisinin ve ekibinin hızlı ve porfesyonel danışmanlığı sayesinde süreç sorunsuz şekilde tamamlandı ve vizemi aldım.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: S.S.G

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 7 Ay

MESLEK: Network ve Sistem Mühendisliği

ÜNİVERSİTE: Marmara Universitesi

Mesleğim dolayısıyla birçok kez kongrelere katılmak için Avrupa başta olmak üzere, Amerika, Avustralya , Rusya gibi ülkelerden kendi imkanlarımla daha önce iş veya turistik vize başvurusu yapma tecrübem vardı. Ancak konu göçmenlik olduğunda riske alınmayacak bir süreç olduğunu biliyordum. Tabi aklımda acaba süreci sadece kendi tecrübelerimle yürütmenin daha uygun olabileceği düşüncesi de başlangıçta vardı.

Referans Yazısının devamı için tıklayınız


AD SOYAD: Mert İnanç Emir

VİZE TÜRÜ: Mezun Mühendis-Nitelikli Göçmenlik

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 8 Hafta-14 Hafta

MESLEK: İnşaat Mühendisliği

ÜNİVERSİTE: Fırat Üniversitesi

Türkmenistan’da çalışmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra 2014 yılında Betül Hanım ile mailleşmeye başladım ve Subclass 476 Nitelikli Mezun Mühendis vizesine Betül Hanım aracılığıyla başvurdum ve 8 haftada vizem çıktı. Türkmenistan’daki bir projeye teklif vermek için gelen Avustralyalı bir firma ile tanıştım ve Avustralya’ya transfer oldum.

Referans Yazısının devamı için tıklayın


AD SOYAD: B.S

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizeleri

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 8 Ay

ÜNİVERSİTE: La Trobe University Australia

MESLEK: Endüstri Mühendisliği

Ailecek Avustralya’ya göçmenlik için ön araştırma yaptığımızda prosedürlerin oldukça kafa karıştırıcı olabileceğini gördük. Hem bu hassas ve maliyetli süreçlerde herhangi bir hata yapmamak hem de yeni hayatımıza hazırlanırken mevcut hayatlarımızın sorumluluklarını ertelemek istemediğimiz için en iyi yolun danışmanlık almak olduğunda karar kıldık. Kısa bir araştırma sonucunda Betül Hanım’la tanıştık,

Referans Yazısının devamı için tıklayın


AD SOYAD: SERKAN TALAŞLI & AYDAN TALAŞLI

VİZE TÜRÜ: NİTELİKLİ GÖÇMENLİK VİZESİ

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 8 AY

MESLEK: CHEF

ÜNİVERSİTE: YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ-GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI

Eşimin ve benim aktif bir iş yaşantımızın olması ve sürecin profesyonel bir ekip tarafından takip edilmesi, bizi güvende hissettirdi. Tek başımıza bu işlemleri doğru bir şekilde yapılması için birinin önderliğinde olması gerekliydi. Herhangi bir hata yapmaktan kaçındık açıkcası. Ek olarak sürekli güncellenen süreçlerden haberdar olmak ve buna istinaden de hızlı aksiyon alabilmek adına sizinle çalışmayı tercih ettik. Sizin önderliğinizde Avustralya’ya giden birçok arkadaşımızın olması

Referans Yazısının devamı için tıklayın


AD SOYAD: F.T & B.T & M.T

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizeleri

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 8 Ay

ÜNİVERSİTE: Yıldız Teknik Üniversitesi

MESLEK: İnşaat Mühendisliği

Yurtdışında yaşamak konusunu kendi aramızda ne zaman konuşsak, “öyle kolay mı göçmenlik almak, milyon tane prosedürü vardır” noktasında sohbetimizi bitiriyorduk. Yine bir gün konuşurken internette karşımıza çıkan Avustralya’da Yaşam sitesini incelemeye başladık ve MARA onayını gördükten sonra “ne kaybederiz ki” diyerek ön değerlendirme için başvurmaya karar verdik.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Emre & Anna 

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizeleri

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 7 Ay

ÜNİVERSİTE: Anadolu Universitesi

MESLEK: İnşaat Mühendisliği

Avustralya hükümetinin resmi sitesinden yaptığım araştırmalar sırasında bu başvuruyu online olarak yapabileceğimi gördüğümde büyük bir sevinçle araştırmaya koyuldum. Fakat araştırmalar devam ederken farkına vardım ki tecrübeli birinin yardımı olmadan hata yapabileceğimi gördüm. Yapılan hatalarda bildiğim kadarıyla yüksek başvuru ücreti geri ödenmiyor.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD-SOYAD : Şeyda & Kerem Bekmez
VİZE TÜRÜ : Nitelikli Göçmenlik
VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 6 Ay
MESLEK : Aşçı
ÜNİVERSİTE : MSA (Mutfak Sanatları Akademesi)

Merhabalar,

Eşimle 4-5 yıldır yurt dışında yaşama hayalimiz vardı.  2016 Temmuz ayında hayalimizi artık gerçeğe dönüştürmenin vaktinin geldiğini düşündük. Göçmen alan ülkeler hakkında süreçlerle ilgili önceden araştırmalar yaptığımızdan bilgi sahibiydik ve bu doğrultuda 1-2 gün içinde, bizim için yaşamaya en uygun ülkenin Avustralya olduğunda hemfikir olduk. Ardından araştırmalarımızı büyüttük, konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişilere tanıdıklar, aracılar ve internet sayesinde ulaştık ve profesyonel yardım almamız gerektiğini anladık.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD-SOYAD : O.K. & G.K.
VİZE TÜRÜ : Yeni Mezun Mühendis Vizesi
VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 1,5 Ay
MESLEK : Kimya Mühendisi
ÜNİVERSİTE : ODTU

Daha önce vize işlemleri için aracı firma desteğine ihtiyaç duymamış bir çift olarak Avustralya Skilled Graduate Visa 476 için de aynı şekilde formlarımızı kendimiz doldurup ilerleyebileceğimizi düşünmüştük, ancak gerek çeşitli firmalardan gerek internet üzerinden topladığımız bilgiler sonrası bu defa işi profesyonel olarak bu konuda uzmanlaşmış kişilere bırakmamız gerektiğine kanaat getirdik. Bunun en önemli sebebi de başvurduğumuz vizenin basit bir turist vizesi olmaması, yani gözden kaçan en ufak birşeyin telafisinin olmaması durumu oldu. Yolumuzu Avustralyada Yaşam ile kesiştiren ilk nokta çoğu kimse gibi internet oldu. Daha sonra Avustralya & Holiday Visa ile giden bir lise arkadaşımın da buradan destek aldığını öğrendim ve kendisinden de bilgi aldım. Son olarak yine bilgi toplama aşamasında yüksek lisans eğitimi ile ilgili bilgi almak amacı ile gittiğim bir firmanın da bizim almak istediğimiz vize tipi olan 476 için Avustralyada Yaşam’ı önermesi ve bunun gibi birkaç kez daha aynı ismi duymam doğrultusunda ilk randevumu aldım.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD-SOYAD : Mehmethan Tutuk & Gizem Çelebi Tutuk
VİZE TÜRÜ : Yeni Mezun Mühendis Vizesi
VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 1 ay
BÖLÜM: Makine Mühendisi
ÜNİVERSİTE : Cumhuriyet Üniversitesi

İşimizi şansa bırakmak istemediğimiz ve profesyonelce hazırlanmış bir başvuru yapmak istediğimiz için profesyonel yardım aldık.

Avustralyada Yaşamı, Avustralya hükümeti tarafından onaylı bir göçmen danışmanlık şirketi olduğu için seçtik.

Aldığımız hizmetten çok memnun kaldık. Sorduğumuz sorular da hiçbir şekilde yanıtsız ya da memnuniyetsiz kalmadık.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD-SOYAD : B.A.S. & M.S

VİZE TÜRÜ : Nitelikli Göçmenlik Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 4 Ay

ÜNİVERSİTE : Yıldız Teknik Üniversitesi

MESLEK : Mimar

Öncelikle hayatımızın en önemli kararlarından birinin sonucunu, uzmanı olmadığımız bir sürece tek başımıza girip riske atmayı kesinlikle tercih etmedik. Bizler de arkadaş tavsiyesi üzerine hem kayıtlı göçmen danışmanı olması hem de referanslarının çok olumlu olması nedeniyle Betül Hanım’ a başvurduk.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD-SOYAD : Hasan & Ebru Çakır

VİZE TÜRÜ : Nitelikli Göçmenlik Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 8 Ay

ÜNİVERSİTE : İstanbul Teknik Üniversitesi

MESLEK : Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Avustralya vize başvuru sürecimiz benim ve eşim için oldukça zorlu geçti. İlk başvuruyu yaptığımızda askerde olduğumdan ve de mesleğimin eyalet meslek listelerinde az bulunmasından ötürü türlü zorluklar yaşadık. Her zorlukla karşılaştığımızda ise Betül Hanım elinden geleni yaparak, gerektiğinde 24 saat, her türlü yardımı bize sağladı. Her türlü takibi, karmaşık belgeler hakkında bilgilendirmeleri kusursuzca sağladı. Bizi doğru zamanda, doğru eyalete yönlendirdi ve belgeleri eksiksiz iletti.Çok uzun süren dökümantasyon ve bekleme aşamasından sonra, sonunda mutlu sona ulaşarak Güney Avustralya eyaletinden vize almayı başardık ve bu bilgiyi de anında bize ulaştırdı gelir gelmez. Herşey için bir kez daha teşekkür ederiz.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

 


AD-SOYAD : Emre İçdem

VİZE TÜRÜ : Nitelikli Göçmenlik Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 3 Ay

ÜNİVERSİTE : Yıldız Teknik Üniversitesi

MESLEK : Mimar

Uzun bir süre yurt dışında yaşamış olmama ve vize süreçlerine aşina olmama rağmen, Avustralya göçmenlik işlemlerinin çok komplike ve uğrastırıcı olduğunu bildiğim için bu konuda profesyonel yardım almak istedim. Özellikle her sene değişen göçmenlik kanunları, güncellenen listeler, değişen başvuru şartları ve belgeleri değerlendirmek kıstasları yüzünden Betül Hanım ve ekibinin yardımları bu süreci daha katlanılabilir ve mümkün kıldı. 1 senelik bir serüvenin sonunda Independent Skilled Visa (Subclass 189 – Permanent) ile, Viyana ve Hong Kong’tan sonar yeni evim Melbourne’de mimar olarak kariyerimde ilerlemeye devam ediyorum. Bu süreç ne kadar zorlayıcı ve yıpratıcı olsa da sonucun buna değdiğini ve Betül Hanım’ın yardımının önemini daha iyi anladım.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD-SOYAD :  E.D. & C.D.

VİZE TÜRÜ : Eş Vizesi 

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 2 Hafta

Vize işlemlerimin hatasız ve zamanında sonuçlanması için profesyonel danışmanlık hizmeti almak istedim. Araştırmalarım sonucunda en iyi hizmeti alabileceğim ”Avustralya’da Yaşam” şirketine ulaştım. Betül Hanım Avustralya Devleti’nin onayladığı kayıtlı danışmanlığa  (MARN) sahipti. Ayrıca şirketinin web sitesinde Avustralya ile ilgili birçok aydınlatıcı bilgilerde mevcuttu. Betül Hanım ile görüşmemizden sonra hazırlamam gereken evrak listesinden aklıma gelecek her konuda destek ve bilgiler aldım. Aldığım hizmeti ücret ve kalite bağlamında değerlendirdiğim zaman, alabileceğim en iyi hizmeti alabileceğim en iyi fiyata aldım diyebilirim.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD-SOYAD : Nihan-Burak-Ali-Ela-Kaya Turgutoğlu

VİZE TÜRÜ : Nitelikli Göçmenlik Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 4 Ay

MESLEK : Mimar

ÜNİVERSİTE : Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Avustralya’ya göç etmek isteyenlere tavsiyemiz Betül Hanım’la çalışmalıdır.

Vize süreci fazlasıyla detaylı ve stresli bir süreç. Betül Hanım da konusuna hakim ve deneyimli bir göçmen danışmanı. Hayatımıza yön verecek bu zor süreçte bizi yönlendirdiği ve gerektiği zaman da sakinleştirdiği için kendisine tekrar teşekkür ederiz.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Işıl TAN

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda) 

VİZE NETİCELEME SÜRESİ: 2 Ay

MESLEK : İnşaat Mühendisi

ÜNİVERSİTE: Yıldız Teknik Üniversitesi

Hayat her gün bize yeni şanslar sunar; biz bunları gördüğümüz, risk almayı göze aldığımız ve onları değerlendirdiğimiz sürece şanslı bir hayat süreriz.

Ben, yanlız çıktığım bu yolda, Avustralaya’da 2 yıl Subclass 457 vizesi ile calışma sansina sahip oldum. Sonra Türkiye’ ye döndüm. İçimdeki Avustralya özlemi büyüdüğünde, kalıcı olarak gitmeye karar verdim ve Avustralya’ ya göçmen olarak gitmiş arkadaşlarımla konuştum. 3 farklı çift bana aynı ismi verdi: Betül Yıldırım, Avustralyadayasam.com.

 Sürecim, bütün hazırlıkları, aksilikleri, itirazlari, yeniden başvurmaları ile 2 yıldan uzun sürdü. Bu sürede Betül Hanım’ a yönlendirdiğim arkadaşlarım kalıcı oturum aldı, siz düşünün moralim nasıldı. Ama, Betül Hanım ve ekibi, beni bu sürede hiç yanlız bırakmadı, benimle birlikte çıkış yolları aradı, gönderdiğim e-postalara en kısa sürede dönüş yaptı ve sonuç ben yeniden Avustralya’ dayım.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD : Selin & Özgür M.

VİZE TÜRÜ : Subclass 189

MESLEK : Kimya Mühendisi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 3 AY

Arkadaşlarımız sayesinde gaza gelip biz neden denemiyoruz dememizin ardından, Avustralya’ya göçmen olarak gidebilmek için gerekli vizelerini bir acente danışmanlığıyla aldıklarını öğrendik.

Google Amca’dan biraz araştırma yapınca Avustralya hükümetinin göçmenlik üzerine vize tiplerini, başvuru şekillerini, yöntemlerini, fiyatları her şeyi çok detaylı bir şekilde anlatan sayfalar dolusu dökümanları gördük. Yoğun

mesaili çalıştığımız için, bize göre, işin içinden çıkılacak gibi değildi!

Ardından Avustralya’da Yaşam’dan randevu alıp şansımızı biz de deneyelim dedik.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD : Serkan – Patricia

VİZE TÜRÜ : Eş Vizesi (Subclass 100)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 3 AY

We seeked professional assistance as we found the visa application paperwork & process to be quite confusing & lengthy.

We needed someone who could help clarify what we had to do, what information & papers we needed to include & make the process easier for us.

We chose to use the agent services provided by Ms Yildirim as after speaking both on the telephone & our initial interview appointment we found that she obviously had expert knowledge & experience.

She explained thoroughly with what we would have to do & how she would guide us through each step of the whole visa application process.  We trusted her completely.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Yasemin – Emre Çulha

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik

MESLEK: Turizm

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 4 Ay
2015 yılında Avustalya’ya yerleşecek arkadaşlarımızın önerisiyle Avustralya’da Yaşam danışmanlık
firmasına ulaşmış ve Betül Hanım ile tanışmıştık.

Avustralya gibi çok detaycı ve sık eleyip sık dokuyan bir ülkeye başvurmanın en iyi yolu; işini bilen, tecrübeli ve en önemlisi sizi doğru yönlendirecek bir danışmanlık firması ile yol almak.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: P.G ve S.G

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi

MESLEK: IT Sektörü

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 3 Ay

Eşim ve ben Avusturalya göçmenlik başvurumuzda işi şansa bırakmamak ve tüm süreci en iyi şekilde takip edebilmek için profesyonel yardım almak istedik.

Betül Hanımı yakın arkadaşım Elhan tavsiye etti.

Elhan ve eşi Avustralya vize başvurularında Betül Hanım ile çalışmaktaydı.

Tavsiye üzerine tanışmaya gidip çok sevdiğimiz Betül Hanım’ı resmi göçmen danışmanı olması sebebiyle de tercih ettik.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Aslı & Onat Över

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi

VİZE NETİCELENDİRME SÜRESİ: 3 Ay

Avustralya’ya göç etme kararı aldığımızda aklımıza ilk gelen şey, bu işin bürokratik kısmında bize yardımcı olabilecek, deneyimli ve güvenilir bir danışman bulmaktı.

Fakat malum ülke şartları içerisinde, insanları kandırmak ve oyalamak üzerinden geçimini sağlayan binlerce danışman (!) arasında mesleğini hakkıyla yapan bir avuç insanı bulabilmek aslında belki de işimizin düşünsel olarak karşılaştığımız en zor kısmıydı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Muzaffer &  Burcu & Ulaş Tekin

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi

MESLEK: Mühendis

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 3 Ay

Yaşamımız için bu kadar büyük bir adım atarken, işi şansa bırakmamak ve her şeyi doğru yapabilmek için profesyonel bir yardım almaya karar verdik. Bu konuyla ilgili internette araştırdığımızda Türkiye’de karşımıza Betül Hanım’ın ismi çıktı, iyi ki de öyle oldu.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: P.G ve S.G

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Bağımsız başvuru)


Sorduğumuz sorulara büyük bir içtenlikle cevap vermesi, konusundaki bilgisi ve Avustralya Hükümeti tarafından onaylı bir göçmen danışmanı olması bizde kendisine karşı büyük bir güven duygusu uyandırdı. Daha sonraki haftalarda, bir tanıdığımızın da kendisinden danışmanlık aldığını ve memnun kaldığını öğrenmemizle birlikte Betül Hanım’dan danışmanlık almaya karar verdik ve Avustralya’da yeni bir hayata doğru ilk adımımızı böylelikle atmış olduk.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: K. Y ve  V.Y

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

Daha önce de göçmen danışmanları ile görüşmüştük ancak MARA kayıtlı Betül Hanım’ın farkı ilk görüşmede belli oldu. Kendisi bu konuda son derece bilgili ve ilgili. En önemlisi müşterisine en uygun vizeyi bulmakta, istisnai durumları aydınlatmak için yazışmalar yapıp durumu takip etmekte son derece uzman.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Ali Özbay ve Başak Özbay

VİZE TÜRÜ: Mezun Mühendis Vizesi

Bizim vizemiz “Avustralya’da Yaşam” sayesinde 1.5 ay gibi kısa bir sürede çıktı ve hiç bir sorun yaşamadık.

Ayrıca Betül hanım’ın uzun süre Avustralya’da yaşamış olması da buradaki yaşamla ilgili gelmeden fikir edinmek adına bize büyük fayda sağladı: Eminiz ki size de sağlayacaktır. Aklımıza takılan herşeyi sorduk, cevabını aldık 🙂

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: A.S  ve S.S

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

Kendisi son derece profesyonel ve konusuna oldukça hakim. Vize prosedürleri sık sık değişebildiği için bu süreçteki değişiklikleri her daim takip eden bir danışmanla çalışmak büyük önem kazanıyor. Vize başvurularında herhangi bir eksiklik ya da hata olduğu durumda o zamana kadar yapılan bir çok işlem ve harcanan para boşa gidebiliyor. Bizim Ebru Hanım gibi profesyonel bir danışmanla çalışmamız bu riski sıfırlamamızı sağladı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Kerem K.

VİZE TÜRÜ: Mezun Mühendis Vizesi

Hiçbir koşuşturma içine girmeden ve belgeleri onaylatmak için bir kere bile notere gitmeden başvurumu yapmış oldum. Beş hafta içerisinde bir buçuk yıllık Avustralya çalışma vizesini (Subclass 476) aldım. Büyük hayalim olan Avustralya’ya bu kadar kolay ve sıkıntısız gelebilmemi sağladığı için Ebru Betul Yıldırım’a çok teşekkür ederim.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: C.K.Ö ve A.Ö.

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmen Vizesi (Eyalet Sponsorluğunda)

Bu başvuruyu yapmakla ilgili karar verdikten sonra, ilk başta en çok bizi yoran, onca prosedürle nasıl başa çıkacağımız sorusu ve eğer yardım alacaksak doğru kişiyi bulmaktı. Çünkü göçmenlik danışmanlığı konusunda dolandırılan insanların hikayelerini duyuyorduk. Avustralyada Yaşam organizasyonu ve Betül hanım kesinlikle çok doğru adres.

Danışmanlık ücreti de onca işin gücün arasında size sağladıkları düşünülürse hiç düşünülmeyecek bir miktar.

Kendisini ve organizasyonunu tebrik ediyoruz.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: B.S

VİZE TÜRÜ: Eş vizesi

Profesyonel yaklaşımlarını, göçmenlik konusundaki tecrübelerini, başvurudan önce ve sonra ciddi bir çalışma yaparak bizimle paylaştılar. Bireysel çalışarak eksiksiz evraklarımızı hazırladılar,  vizemiz sonuçlanana kadar her anlamda destekçimiz oldular.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: O.D ve İ.Ç

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Eyalet sponsorluğunda başvuru)

Araştırma sürecindeyken e-postalarımıza en hızlı ve konuya hakim yanıtları kendisinden aldığımız için Avustralyadayasam.com ile calışmayı tercih ettik. Süreçte yalnız olmadığımızı hissettirerek sürekli iletişim halinde ve ilgili olmasi bize güven verdi. Betül hanım’ın her sorumuzun cevabını alabilmek üzere ilgili yetkililere ulaşmak için gösterdiği özen ve sürekli sistematik biçimde ilerlemesi konuyla ilgilenen diğer arkadaşlarımıza da kendisini tavsiye etmemizi sağladı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: K.K

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Eyalet  Sponsorluğu)

Görüşmeden edindiğim izlenim tercih sebebi oldu. Görüşmede Avustralyada Yaşam’ın bu konudaki tecrübesi ve açıklığı tercihimde rol oynadı. Betül hanım’ın Avustralya tecrübesi ve esnek ücret politikası da tercihimde rol oynadı diyebilirim.

Süreçle ilgili sorularıma tatmin edici ve zamanında yanıtlar alabildim.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Emel Günoğlu – Uğur Günoğlu

VİZE TÜRÜ: Eş Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 2.5 Ay

Betül hanım her zaman bir telefon kadar uzağımızdaydı ve başvurumuzu konsolosluğun en son değişikliklerine uygun şekilde tamamladık.

Vizemiz sonuçlanana kadar takip işlemlerimizi yaparak süreç konusunda bizi devamlı bilgilendirdiler, nihayetinde 10 hafta gibi bir sürede başvurumuz sonuçlandı ve Melbourne’a yerleştik..

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: M. K

VİZE TÜRÜ: Eş vizesi

Avustralya’ya gitmek için profesyonel bir ekip ile çalışmayı düşündük. Bu sebepten dolayı internetten araştırma yaptıktan sonra, telefon görüşmesi yaparak en uygun ve en güvenilir kurumun  Avustralya’da Yaşam olduğuna karar verdik. İlginiz ve desteğiniz bizim için çok önemliydi. Sizlerle görüştükten sonra ne kadar doğru karar verdiğimizi anladık.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: S.Ü ve B.Ü.

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi (Eyalet Sponsorluğu)

VİZE NETİCELEME SÜRESİ: 1 Ay

ÜNİVERSİTE: Galatasaray Üniversitesi

MESLEK: Bilişim

Profesyonel yardım alma konusunda verdiğimiz kararın doğruluğu, dokümanların hazırlanması, gönderilmesi konusunda yaşadığımız kolaylıkta ve sponsorluk almamız konusunda Betül Hanım’ın bizi yönlendirmesi ile bir kez daha kanıtlandı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Yunus Taşkın Algün – Elena Guberava

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Eyalet Sponsorluğunda)

VİZE NETİCELEME SÜRESİ: 5 ay

ÜNİVERSİTE: Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi

MESLEK: Bilişim

Başvuruyu yapmaya hazırlandığımız sırada ilk aşamada bulunduğumuz ülke olan Çek Cumhuriyeti’nden bir danışman aramamıza rağmen gerek Ebru Betül Hanım’ın bu konudaki tecrübesi gerekse bize “false-hope” dediğimiz tarzda büyük umutlar vermeden tamamen şeffaflık çerçevesinde Nitelikli Göçmenlik sınıfına uygun olup olmadığımızı bize aktarması kendisiyle çalışmamızın en büyük sebepleri arasında gösterilebilir.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Ö.Ö. & M.Ö.

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi (Bağımsız)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 3 Ay

ÜNİVERSİTE : Deniz Harp Okulu

MESLEK : Bilişim

Eşimle Avustralya’da yaşama konusunda kararımızı vermemizden itibaren sürecin her aşamasında bize yardımcı olan Betül Hanım’a sonsuz teşekkürler.

Avustralya’nın resmi göçmenlik websitesi’nde saatlerce gezinmek istemiyorsanız, ya da gezindim tam herşeyi anladım derken içinizde acaba doğru mu yapıyorum, bu benim başvurumu etkiler mi diye endişeniz varsa; Cevabı Betül Hanım’da :-).

Kendisinin aynı zamanda noter vasfı taşımasının tüm başvuru sürecinde işleri nasıl kolaylaştırdığını Türkiye’de yaşayan herkes sanırım takdir edebilir.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Gözde Çiçek

VİZE TÜRÜ: Yeni Mezun Mühendis Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 4 Ay

ÜNİVERSİTE : Orta Doğu Teknik Üniversitesi

BÖLÜM : Çevre Mühendisliği

“Danışmanlık hizmetine internet üzerinden Avustralya’da çalışma vizesi almakla ilgili yaptığım araştırmalarda avustralyadayasam.com üzerinden ulaştım.

Danışmanım Betül Hanım’ın Avustralya deneyimleri ve güleryüzlü umut verici mizacı sayesinde verdiği bilgiler neticesinde hemen başvurmaya karar verdim.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Ali Yavuz – Allison Ispey

VİZE TÜRÜ: Eş Vizesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 4 Ay

Allison Ispey: Betul was very helpful in regards to knowing what the visa process was, ensuring that we had the right documents and ticked all the right boxes. We knew nothing about visas and the process as we’d never gone through anything like it.

Ali Yavuz: Türkiye’den Avustralya’ya vize başvurusu kolay olmayan bir süreç.  Betül hanım’ın verdiği hizmetten biz çok memnun kaldık. Konu hakkında hiçbir bilgimiz yoktu. Vize işlemlerinden anlamıyorduk. Betül hanım başvuru işlemlerimizi eksiksiz ve hızlı bir şekilde tamamlamamızı sağladı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: E.Ö.

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Bağımsız Kategori)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 2 Ay

ÜNİVERSİTE : İstanbul Teknik Üniversitesi

MESLEK : Bilişim – Bilgisayar Programcılığı

Daha önce Avustralya’da yaşamakta olan bir danışman ile sürece başlamayı denemiş ve henüz başında sorunlar yaşamıştık. Bu sebeple süreçten tam vazgeçmişken acaba Türkiye’de danışman var mıdır sorusunun yanıtında ulaştığımız kişi Betül Hanım oldu.”

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: D.I ve A.I

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 2 Ay

ÜNİVERSİTE : Yıldız Teknik Üniversitesi

MESLEK : Mimar

“Bu süreç boyunca bize uygun alternatifleri sunduğu, takıldığımız noktalarda gerekli birimlerle yazışıp bizi aydınlattığı, evrakların hazırlanmasında da yardımcı olduğu ve sorularımıza en kısa zamanda cevap vererek destek oldukları için teşekkür ederiz.”

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Cihan Öğetürk ve Arzu Öğetürk

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 2 Ay

ÜNİVERSİTE : Işık Üniversitesi

MESLEK : Bilişim Sektörü

Bizim için bir ulaşılmaz bir hayaldi. Şu anda gerçek oldu.

Bundaki en büyük pay ise Ebru Betül Yıldırım’ın ve Avustralyadayasam.com‘undur.

Kendisini seçerek çok doğru bir karar verdiğimizi gördük.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: N.Y ve S.Y.

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 5 Ay

ÜNİVERSİTE : Ege Üniversitesi

MESLEK : Mikrobiyolog

Avustralya’ya göçmen olarak yerleşme kararımız önce  hayal bile edemeyeceğimiz bir noktada iken Betül Hanım ile bu süreci yürütmemiz sayesinde gün geçtikce somutlaşmaya, şekillenmeye başladı ve şimdi hayalimizin bile çok ötesindeyiz.

Betül Hanım son derece profesyonel , işinin gerektirdiğinin ötesinde bilgiye sahip bir göçmen danışmanıdır.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.