Referanslarımız

AD SOYAD: Işıl TAN

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda) 

VİZE NETİCELEME SÜRESİ: 2 Ay

MESLEK : İnşaat Mühendisi

ÜNİVERSİTE: Yıldız Teknik Üniversitesi

Hayat her gün bize yeni şanslar sunar; biz bunları gördüğümüz, risk almayı göze aldığımız ve onları değerlendirdiğimiz sürece şanslı bir hayat süreriz.

Ben, yanlız çıktığım bu yolda, Avustralaya’da 2 yıl Subclass 457 vizesi ile calışma sansina sahip oldum. Sonra Türkiye’ ye döndüm. İçimdeki Avustralya özlemi büyüdüğünde, kalıcı olarak gitmeye karar verdim ve Avustralya’ ya göçmen olarak gitmiş arkadaşlarımla konuştum. 3 farklı çift bana aynı ismi verdi: Betül Yıldırım, Avustralyadayasam.com.

 Sürecim, bütün hazırlıkları, aksilikleri, itirazlari, yeniden başvurmaları ile 2 yıldan uzun sürdü. Bu sürede Betül Hanım’ a yönlendirdiğim arkadaşlarım kalıcı oturum aldı, siz düşünün moralim nasıldı. Ama, Betül Hanım ve ekibi, beni bu sürede hiç yanlız bırakmadı, benimle birlikte çıkış yolları aradı, gönderdiğim e-postalara en kısa sürede dönüş yaptı ve sonuç ben yeniden Avustralya’ dayım.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

AD SOYAD : Selin & Özgür M.

VİZE TÜRÜ : Subclass 189

MESLEK : Kimya Mühendisi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 3 AY

Arkadaşlarımız sayesinde gaza gelip biz neden denemiyoruz dememizin ardından, Avustralya’ya göçmen olarak gidebilmek için gerekli vizelerini bir acente danışmanlığıyla aldıklarını öğrendik.

Google Amca’dan biraz araştırma yapınca Avustralya hükümetinin göçmenlik üzerine vize tiplerini, başvuru şekillerini, yöntemlerini, fiyatları her şeyi çok detaylı bir şekilde anlatan sayfalar dolusu dökümanları gördük. Yoğun

mesaili çalıştığımız için, bize göre, işin içinden çıkılacak gibi değildi!

Ardından Avustralya’da Yaşam’dan randevu alıp şansımızı biz de deneyelim dedik.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

AD SOYAD : Serkan – Patricia

VİZE TÜRÜ : Eş Vizesi (Subclass 100)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 3 AY

We seeked professional assistance as we found the visa application paperwork & process to be quite confusing & lengthy.

We needed someone who could help clarify what we had to do, what information & papers we needed to include & make the process easier for us.

We chose to use the agent services provided by Ms Yildirim as after speaking both on the telephone & our initial interview appointment we found that she obviously had expert knowledge & experience.

She explained thoroughly with what we would have to do & how she would guide us through each step of the whole visa application process.  We trusted her completely.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

AD SOYAD: Yasemin – Emre Çulha

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik

MESLEK: Turizm

VİZE ONAYLANMA SÜRESİ: 4 Ay
2015 yılında Avustalya’ya yerleşecek arkadaşlarımızın önerisiyle Avustralya’da Yaşam danışmanlık
firmasına ulaşmış ve Betül Hanım ile tanışmıştık.

Avustralya gibi çok detaycı ve sık eleyip sık dokuyan bir ülkeye başvurmanın en iyi yolu; işini bilen, tecrübeli ve en önemlisi sizi doğru yönlendirecek bir danışmanlık firması ile yol almak.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

AD SOYAD: P.G ve S.G

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi

MESLEK: IT Sektörü

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 3 Ay

Eşim ve ben Avusturalya göçmenlik başvurumuzda işi şansa bırakmamak ve tüm süreci en iyi şekilde takip edebilmek için profesyonel yardım almak istedik.

Betül Hanımı yakın arkadaşım Elhan tavsiye etti.

Elhan ve eşi Avustralya vize başvurularında Betül Hanım ile çalışmaktaydı.

Tavsiye üzerine tanışmaya gidip çok sevdiğimiz Betül Hanım’ı resmi göçmen danışmanı olması sebebiyle de tercih ettik.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

AD SOYAD: Aslı & Onat Över

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi

VİZE NETİCELENDİRME SÜRESİ: 3 Ay

Avustralya’ya göç etme kararı aldığımızda aklımıza ilk gelen şey, bu işin bürokratik kısmında bize yardımcı olabilecek, deneyimli ve güvenilir bir danışman bulmaktı.

Fakat malum ülke şartları içerisinde, insanları kandırmak ve oyalamak üzerinden geçimini sağlayan binlerce danışman (!) arasında mesleğini hakkıyla yapan bir avuç insanı bulabilmek aslında belki de işimizin düşünsel olarak karşılaştığımız en zor kısmıydı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

AD SOYAD: Muzaffer &  Burcu & Ulaş Tekin

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi

MESLEK: Mühendis

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 3 Ay

Yaşamımız için bu kadar büyük bir adım atarken, işi şansa bırakmamak ve her şeyi doğru yapabilmek için profesyonel bir yardım almaya karar verdik. Bu konuyla ilgili internette araştırdığımızda Türkiye’de karşımıza Betül Hanım’ın ismi çıktı, iyi ki de öyle oldu.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.

AD SOYAD: P.G ve S.G

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Bağımsız başvuru)


Sorduğumuz sorulara büyük bir içtenlikle cevap vermesi, konusundaki bilgisi ve Avustralya Hükümeti tarafından onaylı bir göçmen danışmanı olması bizde kendisine karşı büyük bir güven duygusu uyandırdı. Daha sonraki haftalarda, bir tanıdığımızın da kendisinden danışmanlık aldığını ve memnun kaldığını öğrenmemizle birlikte Betül Hanım’dan danışmanlık almaya karar verdik ve Avustralya’da yeni bir hayata doğru ilk adımımızı böylelikle atmış olduk.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: K. Y ve  V.Y

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

Daha önce de göçmen danışmanları ile görüşmüştük ancak MARA kayıtlı Betül Hanım’ın farkı ilk görüşmede belli oldu. Kendisi bu konuda son derece bilgili ve ilgili. En önemlisi müşterisine en uygun vizeyi bulmakta, istisnai durumları aydınlatmak için yazışmalar yapıp durumu takip etmekte son derece uzman.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Ali Özbay ve Başak Özbay

VİZE TÜRÜ: Mezun Mühendis Vizesi

Bizim vizemiz “Avustralya’da Yaşam” sayesinde 1.5 ay gibi kısa bir sürede çıktı ve hiç bir sorun yaşamadık.

Ayrıca Betül hanım’ın uzun süre Avustralya’da yaşamış olması da buradaki yaşamla ilgili gelmeden fikir edinmek adına bize büyük fayda sağladı: Eminiz ki size de sağlayacaktır. Aklımıza takılan herşeyi sorduk, cevabını aldık 🙂

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: A.S  ve S.S

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

Kendisi son derece profesyonel ve konusuna oldukça hakim. Vize prosedürleri sık sık değişebildiği için bu süreçteki değişiklikleri her daim takip eden bir danışmanla çalışmak büyük önem kazanıyor. Vize başvurularında herhangi bir eksiklik ya da hata olduğu durumda o zamana kadar yapılan bir çok işlem ve harcanan para boşa gidebiliyor. Bizim Ebru Hanım gibi profesyonel bir danışmanla çalışmamız bu riski sıfırlamamızı sağladı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Kerem K.

VİZE TÜRÜ: Mezun Mühendis Vizesi

Hiçbir koşuşturma içine girmeden ve belgeleri onaylatmak için bir kere bile notere gitmeden başvurumu yapmış oldum. Beş hafta içerisinde bir buçuk yıllık Avustralya çalışma vizesini (Subclass 476) aldım. Büyük hayalim olan Avustralya’ya bu kadar kolay ve sıkıntısız gelebilmemi sağladığı için Ebru Betul Yıldırım’a çok teşekkür ederim.

 

 

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: C.K.Ö ve A.Ö.

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmen Vizesi (Eyalet Sponsorluğunda)

Bu başvuruyu yapmakla ilgili karar verdikten sonra, ilk başta en çok bizi yoran, onca prosedürle nasıl başa çıkacağımız sorusu ve eğer yardım alacaksak doğru kişiyi bulmaktı. Çünkü göçmenlik danışmanlığı konusunda dolandırılan insanların hikayelerini duyuyorduk. Avustralyada Yaşam organizasyonu ve Betül hanım kesinlikle çok doğru adres.

Danışmanlık ücreti de onca işin gücün arasında size sağladıkları düşünülürse hiç düşünülmeyecek bir miktar.

Kendisini ve organizasyonunu tebrik ediyoruz.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: B.S

VİZE TÜRÜ: Eş vizesi

Profesyonel yaklaşımlarını, göçmenlik konusundaki tecrübelerini, başvurudan önce ve sonra ciddi bir çalışma yaparak bizimle paylaştılar. Bireysel çalışarak eksiksiz evraklarımızı hazırladılar,  vizemiz sonuçlanana kadar her anlamda destekçimiz oldular.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: O.D ve İ.Ç

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Eyalet sponsorluğunda başvuru)

Araştırma sürecindeyken e-postalarımıza en hızlı ve konuya hakim yanıtları kendisinden aldığımız için Avustralyadayasam.com ile calışmayı tercih ettik. Süreçte yalnız olmadığımızı hissettirerek sürekli iletişim halinde ve ilgili olmasi bize güven verdi. Betül hanım’ın her sorumuzun cevabını alabilmek üzere ilgili yetkililere ulaşmak için gösterdiği özen ve sürekli sistematik biçimde ilerlemesi konuyla ilgilenen diğer arkadaşlarımıza da kendisini tavsiye etmemizi sağladı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: K.K

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Eyalet  Sponsorluğu)

Görüşmeden edindiğim izlenim tercih sebebi oldu. Görüşmede Avustralyada Yaşam’ın bu konudaki tecrübesi ve açıklığı tercihimde rol oynadı. Betül hanım’ın Avustralya tecrübesi ve esnek ücret politikası da tercihimde rol oynadı diyebilirim.

Süreçle ilgili sorularıma tatmin edici ve zamanında yanıtlar alabildim.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Emel Günoğlu – Uğur Günoğlu

VİZE TÜRÜ: Eş Vizesi

Betül hanım her zaman bir telefon kadar uzağımızdaydı ve başvurumuzu konsolosluğun en son değişikliklerine uygun şekilde tamamladık.

Vizemiz sonuçlanana kadar takip işlemlerimizi yaparak süreç konusunda bizi devamlı bilgilendirdiler, nihayetinde 10 hafta gibi bir sürede başvurumuz sonuçlandı ve Melbourne’a yerleştik..

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: M. K

VİZE TÜRÜ: Eş vizesi

Avustralya’ya gitmek için profesyonel bir ekip ile çalışmayı düşündük. Bu sebepten dolayı internetten araştırma yaptıktan sonra, telefon görüşmesi yaparak en uygun ve en güvenilir kurumun  Avustralya’da Yaşam olduğuna karar verdik. İlginiz ve desteğiniz bizim için çok önemliydi. Sizlerle görüştükten sonra ne kadar doğru karar verdiğimizi anladık.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: S.Ü ve B.Ü

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Eyalet Sponsorluğu)

Profesyonel yardım alma konusunda verdiğimiz kararın doğruluğu, dokümanların hazırlanması, gönderilmesi konusunda yaşadığımız kolaylıkta ve sponsorluk almamız konusunda Betül Hanım’ın bizi yönlendirmesi ile bir kez daha kanıtlandı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Yunus Taşkın Algün – Elena Guberava

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Vizesi (Eyalet Sponsorluğunda) Bilişim Sektörü

Başvuruyu yapmaya hazırlandığımız sırada ilk aşamada bulunduğumuz ülke olan Çek Cumhuriyeti’nden bir danışman aramamıza rağmen gerek Ebru Betül Hanım’ın bu konudaki tecrübesi gerekse bize “false-hope” dediğimiz tarzda büyük umutlar vermeden tamamen şeffaflık çerçevesinde Nitelikli Göçmenlik sınıfına uygun olup olmadığımızı bize aktarması kendisiyle çalışmamızın en büyük sebepleri arasında gösterilebilir.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Ö.Ö. & M.Ö.

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi (Bağımsız) Bilişim Sektörü

Eşimle Avustralya’da yaşama konusunda kararımızı vermemizden itibaren sürecin her aşamasında bize yardımcı olan Betül Hanım’a sonsuz teşekkürler.

Avustralya’nın resmi göçmenlik websitesi’nde saatlerce gezinmek istemiyorsanız, ya da gezindim tam herşeyi anladım derken içinizde acaba doğru mu yapıyorum, bu benim başvurumu etkiler mi diye endişeniz varsa; Cevabı Betül Hanım’da 🙂

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Gözde Çiçek

VİZE TÜRÜ: Mezun Mühendis Vizesi

“Danışmanlık hizmetine internet üzerinden Avustralya’da çalışma vizesi almakla ilgili yaptığım araştırmalarda avustralyadayasam.com üzerinden ulaştım.

Danışmanım Betül Hanım’ın Avustralya deneyimleri ve güleryüzlü umut verici mizacı sayesinde verdiği bilgiler neticesinde hemen başvurmaya karar verdim.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Ali Yavuz – Allison Ispey

VİZE TÜRÜ: Eş Vizesi

Allison Ispey: Betul was very helpful in regards to knowing what the visa process was, ensuring that we had the right documents and ticked all the right boxes. We knew nothing about visas and the process as we’d never gone through anything like it.

Ali Yavuz: Türkiye’den Avustralya’ya vize başvurusu kolay olmayan bir süreç.  Betül hanım’ın verdiği hizmetten biz çok memnun kaldık. Konu hakkında hiçbir bilgimiz yoktu. Vize işlemlerinden anlamıyorduk. Betül hanım başvuru işlemlerimizi eksiksiz ve hızlı bir şekilde tamamlamamızı sağladı.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: E.Ö.

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Bağımsız Kategori)

Daha önce Avustralya’da yaşamakta olan bir danışman ile sürece başlamayı denemiş ve henüz başında sorunlar yaşamıştık. Bu sebeple süreçten tam vazgeçmişken acaba Türkiye’de danışman var mıdır sorusunun yanıtında ulaştığımız kişi Betül Hanım oldu.”

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: D.I ve A.I

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

“Bu süreç boyunca bize uygun alternatifleri sunduğu, takıldığımız noktalarda gerekli birimlerle yazışıp bizi aydınlattığı, evrakların hazırlanmasında da yardımcı olduğu ve sorularımıza en kısa zamanda cevap vererek destek oldukları için teşekkür ederiz.”

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: Cihan Öğetürk ve Arzu Öğetürk

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

Bizim için bir ulaşılmaz bir hayaldi. Şu anda gerçek oldu.

Bundaki en büyük pay ise Ebru Betül Yıldırım’ın ve Avustralyadayasam.com‘undur.

Kendisini seçerek çok doğru bir karar verdiğimizi gördük.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.


AD SOYAD: N.Y ve S.Y.

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

Avustralya’ya göçmen olarak yerleşme kararımız önce  hayal bile edemeyeceğimiz bir noktada iken Betül Hanım ile bu süreci yürütmemiz sayesinde gün geçtikce somutlaşmaya, şekillenmeye başladı ve şimdi hayalimizin bile çok ötesindeyiz.

Betül Hanım son derece profesyonel , işinin gerektirdiğinin ötesinde bilgiye sahip bir göçmen danışmanıdır.

Referans Yazısının devamı için tıklayın.