AD SOYAD: A.S ve S.S

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Eyalet Sponsorluğunda)

MESLEK: Bilişim

ÜNİVERSİTE: Kocaeli Üniversitesi

VİZE NETİCELENME SÜRESİ: 10 Gün

Vize başvurumuzda herhangi bir problem yaşanmaması için bu süreci profesyonel bir danışman ile birlikte yürütmek istedik.

Yaptığımız araştırma neticesinde ve daha önce de bu süreci yaşamış arkadaşlarımızın da referansıyla “Avustralya’da Yaşam” ile çalışmaya karar verdik.

İlk tanıştığımız andan itibaren Ebru hanım konuya son derece hakim olduğunu belli etti: Meslek denkliklerimizden başlayarak tüm süreci yakından takip etti ve bu sayede olası aksaklıkların önüne geçmiş olduk. Ayrıca sürecin her aşamasında bizi bilgilendirdi ve bitmek tükenmek bilmeyen sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

“Engineers Australia” ve “Australian Computer Society” gibi birbirinden farklı prosedürleri ve gereklilikleri olan iki farklı kurumdan sorunsuz bir şekilde denklik almamız için çok yardımcı oldu, Onun tecrübesi olmasaydı muhtemelen meslek denkliklerimizi doğru bir şekilde alamazdık.

Kendisi son derece profesyonel ve konusuna oldukça hakim.

Vize prosedürleri sık sık değişebildiği için bu süreçteki değişiklikleri her daim takip eden bir danışmanla çalışmak büyük önem kazanıyor.

Vize başvurularında herhangi bir eksiklik ya da hata olduğu durumda o zamana kadar yapılan bir çok işlem ve harcanan para boşa gidebiliyor.

Bizim Betül Hanım gibi profesyonel bir danışmanla çalışmamız bu riski sıfırlamamızı sağladı.

Anabaşvuru sonrası çeşitli internet sitelerinde takip ettiğime göre bu süreç için bir kaç ay bekleyen, hatta vizesi onaylanmayan adaylar mevcuttu. Biz ise başvurumuzu yaptıktan 10 gün içerisinde vizemiz onaylandı.

Bu da Betül Hanım’ın ne derece profesyonel bir iş çıkardığının kanıtı olsa gerek.

Betül Hanım’a yürekten teşekkür ediyoruz ve ayrıca kendisini Sydney’e geldiğinde misafir etmek için sabırsızlanıyoruz 🙂