S.Ü. & B.Ü. – NİTELİKLİ GÖÇMENLİK VİZESİ

AD SOYAD: S.Ü ve B.Ü.

VİZE TÜRÜ: Kalifiye Göçmenlik Vizesi (Eyalet Sponsorluğu)

VİZE NETİCELEME SÜRESİ: 1 Ay

ÜNİVERSİTE: Galatasaray Üniversitesi

MESLEK: Bilişim

Profesyonel yardım almadan önce kalifiye göçmenlik konusunda Avusturalya resmi sitesinden araştırma yapmıştık ve konu hakkında çok bilgimiz vardı.

Fakat başvuru aşamasına geldiğimiz zaman fark ettik ki evrakların hazırlanması oldukça karmaşık ve yoğun iş tempomuzla birlikte bu hazırlıkları yapmamız neredeyse imkansızdı. Ayrıca evraklar konusunda yapacağımız hatalar bize geri dönecek bu da sürecin daha uzun olmasına sebep olacaktı.

Profesyonel yardım alma konusunda verdiğimiz kararın doğruluğu, dokümanların hazırlanması, gönderilmesi konusunda yaşadığımız kolaylıkta ve sponsorluk almamız konusunda Betül Hanımın bizi yönlendirmesi ile bir kez daha kanıtlandı.

Avustralyadayasam.com’u internette arama yaparken buldum.

Eşim hep İngilizce aramalar yapıyordu. Ben daha kolay olan Türkçe dilinde arama yaptım ve ilk karşıma çıkan Avusturalya’da Yaşam web sitesi oldu. Siteyi inceledim ve bilgiler ilgimi çekti.

Betül Hanımın MARA serfitikasının olması bizde güven uyandırdı.

Daha sonra Betül Hanım ile görüşmeye gittik: Görüşmede çok araştırma yaptığımız için zaten bildiğimiz konularda görüştük fakat Betül Hanım’in verdiği bilgiler resmi bilgiler ile örtüştüğü için güvenimiz daha da pekişti.

Vize alma maceramızdaki en kritik süreçte Betül Hanım’ın tecrübesi ve desteğini bahsetmeden geçemeyeceğim.

Meslek denkliğini aldığım meslek kontenjanı bu sene için dolduğu zaman çok ümitsizliğe kapılmış ve Avusturalya’da yaşama konusunda tekrar kendimizi sorgulamaya başlamıştık. Bu süreçte, Betül Hanım bizi aynı meslek grubundan başka bir mesleğe yönlendirdi ve sponsorluk almamızı önerdi.

Bu konuda başka müşterilerinin tecrübesini bizimle paylaştı.

Sonuç olarak da sponsorluk ile vizemizi aldık.

Kendisine her zaman ulaşabilir olmamızı en güzel hizmetlerden biri olarak söyleyebilirim. Yurtdışına gitmeden önce bizi arayıp ne zaman döneceğini bu süreçte kendisine nasıl ulaşabileceğimizi söyledi: Türkiye şartları için alışık olunmayan bir durum!

Sorularımız olduğunda mesai çerçevesinden bakmadan, gece 11’lerde dahi cevap yazması sabırsız ve heyecanlı olan bizler için çok anlamlıydı.

Aldığımız bilgiler net ve kesindi, Betül Hanım’dan olmayacak boş vaatler değil gerçekleşebilecek bilgiler aldık.

Ve etap etap, hiçbir aksama olmadan neticeye ulaştık.

Bize verdiği süreler gerçekçiydi: Yapılması gereken girişler, belgelerin gönderilmesi, yetkililerden bilgi alınması vs. gibi işler bize verdiği sürelerde gerçekleşti.

Tecrübe ve bilgi anlamında da yukarıda bahsettğim gibi çok iyiydi ve en kaygılı anımızda imdadımıza yetişti.

Avustralya’da Yaşam’ı  gönül rahatlığı ile herkese tavsiye ederim ve umarım herkesin hayalleri gerçek olur.