E.Ö. – NİTELİKLİ GÖÇMENLİK VİZESİ

AD SOYAD: E.Ö.

VİZE TÜRÜ: Nitelikli Göçmenlik Kategorisi (Bağımsız Kategori)

VİZE NETİCELENME SÜRESİ : 2 Ay

ÜNİVERSİTE : İstanbul Teknik Üniversitesi

MESLEK : Bilişim – Bilgisayar Programcılığı

Daha önce Avustralya’da yaşamakta olan bir danışman ile sürece başlamayı denemiş ve henüz başında sorunlar yaşamıştık. Bu sebeple süreçten tam vazgeçmişken acaba Türkiye’de danışman var mıdır sorusunun yanıtında ulaştığımız kişi Betül Hanım oldu.

Yardımları sayesinde eksik bir şey yapıyor muyuz sorusunu devamlı kafamızın köşesinde taşımadan, tüm alternatiflerimizi değerlendirip bir yol haritası çizdik ve güvenle ilerleyerek çok zorlanmadan sonuca ulaştık.

Betül Hanım ile çalışmak MARA’da kayıtlı olmayan başka bir danışman ile çalışmaktan ya da sürece tek başına devam etmekten çok daha avantajlı.

Kendisi hem sürece hakim, hem de kayıtlı bir danışman olduğu için en güncel bilgiye erişim imkanı bulunuyor.

Gerektiği zaman uygun kişilerle görüşerek bireysel olarak ulaşmanızın güç olacağı bilgilere ulaşabiliyor ve sizi huzursuz edebilecek soru işaretlerini ortadan kaldırıyor.

Şayet bir danışmanla çalışmak konusunda kafanızda soru işareti varsa, en azından bir ön değerlendirme görüşmesi yapmanızı tavsiye ederim.

Bu görüşme sonrasında ilerleme şekliniz konusunda çok daha net bir fikriniz olacaktır.

Betül Hanımın yardımlarından çok memnun kalmış olacağız ki dört arkadaşımıza doğrudan referans olduk ve şu anda süreçleri devam ediyor.

Kendisine çok teşekkür ediyoruz.